zeytinburnu-veteriner-kliniği-logo
0212 546 8151
/ info@zeytinburnuvet.com
Anasayfa › Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Muayene: Kedi, köpek ve süs kuşları başta olmak üzere tavşan, sürüngenler, yabani kanatlılar, maymun, sincap , hamster gibi hayvanların muayeneleri yapılmaktadır.


Aşı uygulaması: Evcil hayvanların her türlü ithal aşıları yapılmakta, aşı tekrarlama zamanları telefon ya da sms yoluyla bildirilmektedir.


MR: Manyetik rezonans görüntüleme canlıların iç yapılarının görüntülenmesi amacıyla manyetik alan kullanımına dayanan şu ana kadar hamilelerde bile olumsuz etkisi kanıtlanmamış oldukça güvenilir bir tıbbi görüntüleme yöntemidir. Dokulardaki hidrojen atomu yoğunluğuna göre dokunun manyetik alana verdiği yanıtı inceleyerek kesitler halinde görüntüler elde edilir. Dünyanın manyetik alanının yaklaşık 25000 katı manyetik alan tamamen kapalı olan Faraday kafesi içerisinde kontrollü ve güvenli olarak kullanılmaktadır. Metal implant ya da protez bulunan hayvanlara MR çekimi yapılamaz.

MR görüntüleme yumuşak dokular, beyin, omurilik, eklem ve ligamentlerin incelenmesinde çok önemli bilgiler elde edilmesine olanak sağlar. Çekim süresi 10-60 dakika arasında değişir.

Türkiye’de MR bulunan ilk ve tek hayvan tedavi merkezi olmanın gururunu yaşıyoruz.

Evcil hayvanlarda MR çekimi (Manyetik Rezonans Görüntüleme) hakkında daha geniş bilgi için aşağıdaki linki tıklayınız.

www.zeytinburnuvet.com/veteriner-mr.asp


Laboratuvar: Her türlü hematolojik, biyokimyasal, serolojik, mikrobiyolojik ve patolojik muayeneler veteriner hekimliğe özgü cihazlarla yapılmaktadır.


Ultrasonografi: Veteriner hekimliğe özgü 5, 6.5, 8, MHz propları bulunan ultrason cihazımızla ultrasonografik muayeneler yapılmaktadır.


Röntgen ünitesi: Bilgisayarlı röntgen (CR) cihazımızla direk ve radyopak maddeli grafiler alınmaktadır. Kliniğimizde penn hip yöntemi ile kalça displazilerinin erken teşhisleri yapılabilmektedir.


EKG: Kalbin elektriksel aktivitesinin özel kâğıtlara yazdırılma işlemine EKG denilmektedir. Hastanın göğsüne ve bacaklarına yerleştirilen kıskaç şeklindeki elektrodlar ile elde edilen aksiyon akımları trase denen kağıt üzerine kaydedilir. Bu kayıtların değerlendirilmesi suretiyle elektrokardiyografi kalp genişlemesi, kalp büyümesi, kalbe giden kan miktarındaki azalma, yeni veya eski kalp hasarları, kalp ritim problemleri ve değişik kalp ve kalbi saran zar hastalıkları hakkında önemli bilgiler verebilmektedir.


Lazer terapisi: Bir fizik tedavi yöntemi olan lazer tedavisinde, farklı derinliklerdeki dokular üzerine düşük watt’lısoft lazer uygulanarak dokuda hücre metabolizmasında artma, lokalize kan akımının iyileşmesi, kollagen ve kas dokusunun gelişimi, akut ve kronik ağrının iyileşmesi, lokalize yangı ve ödemin azalması, bağışıklık sisteminin uyarılması ve sinir fonksiyonlarının uyarılması sağlanır. Bunun sonucu olarak da dokunun iyileşme hızı artmış olur. Kliniğimizde 15 watt gücünde veteriner hekimlik uygulamalarına özgü lazer terapi cihazı kullanılmaktadır.


Diş ünitesi: Diş taşları temizliği, diş çekimi, diş dolguları, kanal tedavisi, ortodontik tedaviler, diş implantları, diş radyografisi, periodontal hastalıkların tedavileri, diş kırıklarının restorasyonu, çene cerrahisi gibi işlemler kliniğimizde yapılabilmektedir.


Mikroçip uygulaması: Yurtdışı çıkışlarda gerekli olan ve uluslar arası kimliği belirleyen çipler kliniğimizde uygulanmaktadır.


Göz ünitesi: Göz hastalıklarının tanısı amacıyla schirmer gözyaşı testi, fluorescein boyama, tonopen ile göz tansiyonu ölçümü, fundus muayenesi gibi tanısal işlemler ve katarak, göz tansiyonu, göz kapağı, kornea cerrahisi gibi operasyonlar yapılmaktadır.

Kliniğimizde yapılan operasyonlar

Ortopedik operasyonlar: Kırıkların, bandaj, pin, plaka, eksternal fiksatör ile tesbiti, kaynamama veya kısalık gibi problemlerin ilizarov eksternal fiksatörü ile tedavisi, çıkıklarda açık ve kapalı red ile tesbit. Çapraz bağ kopması ve diz kapağı çıkıklarının operasyonları, kalça diplazisinin erken dönemlerinde pectineus myectomie’si ve juvenil pubic symphysiodesis, radial ve fibular sinir felçlerinin kas transpozisyonu ve eklem stabilizasyonu (arthrodesis) ile tedavisi ve bacak amputasyonu gibi operasyonlar kliniğimizde yapılabilmektedir.


Yumuşak doku operasyonları: Kısırlaştırma, fıtık, tümör uzaklaştırılması, yara tedavileri, rekonstrüktif ve plastik cerrahi operasyonları, biyopsi alınması, üriner sistem cerrahisi, mide bağırsak cerrahisi, diyafram fıtığı ve anal kese operasyonları gibi yumuşak dokuya ilişkin operasyonlar kliniğimizde yapılmaktadır.


Göz operasyonları: Göz kapaklarına ilişkin operasyonlar, 3. göz kapağının operatif tedavileri, kornea yaralanmaları ve ülserlerinin tedavileri, katarak operasyonları (fako yöntemiyle) ve intraoküler lens uygulaması, göz tansiyonu hastalığının cyclocryothermia ve trabeculectomie ile tedavisi ve göz ekstirpasyonu gibi operasyonlar yapılmaktadır.


Kulak operasyonları: Dış kulak kanalı drenajı, dış kulak kanalının total ablation’u (uzaklaştırılması), othematom tedavisi, orta kulak yangısı tedavisi için bulla osteotomisi gibi operatif işlemler yapılmaktadır.

Diğer hizmetler

Yatar hasta ve pansiyon hizmetleri: Hasta hayvanların hekim gözetiminde yatırılarak tedavisi ve sağlıklı hayvanların pansiyonu birbirinden bağımsız, hijyenik çelik kafeslerde yapılmaktadır.


Kuaför hizmetleri: Makine ve makas tıraşı, banyo, ilaçlı banyo, tırnak kesimi yapılmaktadır. Bu işlemlerde hijyene azami özen gösterilmektedir. Kuaför işleri için randevu alınması gerekmektedir.


Pet shop: Evcil hayvanların ihtiyaç duyduğu aksesuar ve mamalar bulunmaktadır.

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi - Cumartesi: 10:00 - 20:00
Pazar: 12:00 - 17:00